Школа Тьюторської майстерності

8 лютого 2017 року на базі Київського міського будинку вчителя Інститут модернізації змісту освіти, Тьюторська асоціація України у партнерстві з Мелітопольським державним педагогічним університетом імені Богдана Хмельницького, Українським педагогічним клубом, Комунальним вищим навчальним закладом Київської обласної ради «Академія неперервної освіти» провели першу Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Тьюторство як засіб реалізації принципу індивідуалізації в освіті». Мета заходу – узгодження поглядів і розуміння сутності та принципів тьюторства як методології і технології, обговорення можливих спільних проектів з упровадження тьюторства в систему освіти України.
На відкритті першої Всеукраїнської науково-практичної конференції «Тьюторство як засіб реалізації принципу індивідуалізації в освіті» виступили: президент Тьюторської асоціації України, керівник всеукраїнського експерименту «Тьюторство як засіб реалізації принципу індивідуалізації в освіті» – кандидат технічних наук Вєтров С.В., президент Українського педагогічного клубу – доктор культурології Нікітін В.А., науковий керівник проекту «Школа тьюторської майстерності» – завідувач кафедри соціальної роботи, соціальної педагогіки та дошкільної освіти Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького, доктор педагогічних наук, професор Москальова Л.Ю.
Президент Тьюторської асоціації України Вєтров С.В. підкреслив, що найближчим часом у системі освіти будуть актуальними як традиційна позиція вчителя, так і тьютора, і вчителя з тьюторськими компетенціями. Науковий керівник проекту «Школа тьюторської майстерності» Москальова Л. Ю. зазначила, що особливе місце в структурі професійної підготовки до тьюторської діяльності посідає культура потреб, мотивів та ідеалів, що спонукають до виконання різних видів тьюторських практик. В обговоренні проблематики конференції виступили: доктор педагогічних наук, професор Комунального ВНЗ Київської обласної ради «Академія неперервної освіти» Пащенко Д. І., викладачі Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького – кандидат педагогічних наук, доцент Осадча К. П., кандидат педагогічних наук, асистент Постильна О. О., кандидат філософських наук, доцент Троїцька О. М., кандидат педагогічних наук, асистент Меркулова Н. В., аспірант Подпльота С. В., а також кандидат педагогічних наук, директор комунального закладу «Василівська гімназія «Сузір’я» − загальноосвітня школа І ІІІ ступенів» Василівської районної ради Запорізької області – Шевченко Ю.В., директор Мелітопольської гімназії № 10 – Вольнюк І.А., заступник директора з науково-методичної роботи Мелітопольської гімназії № 9 – Рєзанова М. І., заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Василівська гімназія «Сузір’я» − загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів» Василівської районної ради Запорізької області – Пономарьова І.П. Викладачі та вчителі вважають, що основне завдання тьютора – розширити можливості і підвищити ефективність розкриття індивідуальних здібностей учня.
Перша Всеукраїнська науково-практична конференція «Тьюторство як засіб реалізації принципу індивідуалізації в освіті» закінчилася врученням сертифікатів та плануванням подальшого професійного розвитку в контексті впровадження інноваційних тьюторських технологій у систему освіти України.
За матеріалами сайту http://www.mdpu.org.ua 

Комментариев нет:

Отправить комментарий